![]() |
|
|||||||
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
#1
|
|||
|
|||
|
Buna,
Noi am obtinut vizele cu certificate de nastere model vechi, pentru ca ne-a fost imposibil sa ni le schimbam in timp util (suntem ficare nascut in alt oras). Ca sa ne usuram existenta in State, m-am gandit sa le schimbam acum cu modelul nou, care nu va mai necesita traduceri si legalizari. Credeti ca va fi vreo problema? Ma gandesc sa le declar pierdute si sa raman cu amandoua... Din cate banuiesc eu, o copie se afla in plicul galben de viza. Multumesc, MiMi
__________________
It\'s nice to be important, but it\'s more important to be nice! |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Parerea mea este sa stai linistita Mimi pentru ca te descurci ok si cu certificatele de nastere vechi. Noi avem tot de-alea si singura data cand ne-au fost cerute a fost la aplicarea pentru Social Security si nici macar n-au vrut traducerea ci varianta romana, originalul, ca sa confrunte data nasterii. Ce au inteles....nu pot spune ca ma intrebau pe mine unde si ce scrie acolo. Dar au fost ok, n-au fost probleme.
Gianina
__________________
Speranta nu moare niciodata... |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Singura data despre care imi pot aminti ca ni s-au cerut si noua certificatele de nastere este tot la aplicatia pentru Social Security. Pe urma le-am pus bine si n-am mai avut nevoie. Dupa ce iti daci ID sau Driver License, cu alea te prezinti peste tot.
![]()
__________________
Ma-nclin si pun in balanta, Ce-i sfant cu ce-i efemer... (Pasarea Colibri) |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Va multumesc, m-ati mai scutit de niste contacte inutile cu administratia din diverse orase ale tarii
MiMi
__________________
It\'s nice to be important, but it\'s more important to be nice! |
![]() |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
| Despre Cisco | Cezar | Informatica | 1 | 12-17-2004 09:47 AM |
| certificate de nastere | apostu dan | Interviul | 5 | 11-13-2004 07:09 PM |
| DV-2005 INFORMATIE OFICIALA AMBASADA AMERICII BUCURESTI | Borsan Cristian | Articole de la Pagina Loteristilor | 0 | 08-26-2003 06:48 PM |
|