Loteria Vizelor DV 2008 DV 2007 :: Forumul Loteristilor

Go Back   Loteria Vizelor DV 2008 DV 2007 :: Forumul Loteristilor > Loteria Vizelor de la A la Z > Catre America !
Register FAQ Members List Album Calendar Mark Forums Read

Catre America !

Certificate de nastere diferite de cele date la Ambasada

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 05-08-2004, 01:50 PM
MiMi MiMi is offline
Membru
Invatzacel
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 80
Default Certificate de nastere diferite de cele date la Ambasada

Buna,

Noi am obtinut vizele cu certificate de nastere model vechi, pentru ca ne-a fost imposibil sa ni le schimbam in timp util (suntem ficare nascut in alt oras). Ca sa ne usuram existenta in State, m-am gandit sa le schimbam acum cu modelul nou, care nu va mai necesita traduceri si legalizari. Credeti ca va fi vreo problema?

Ma gandesc sa le declar pierdute si sa raman cu amandoua...
Din cate banuiesc eu, o copie se afla in plicul galben de viza.

Multumesc,
MiMi
__________________
It\'s nice to be important, but it\'s more important to be nice!
Reply With Quote
  #2  
Old 05-08-2004, 07:32 PM
Gianina's Avatar
Gianina Gianina is offline
Moderator
Team Member
 
Join Date: Jul 2003
Location: Anaheim, CA
Posts: 1,269
Default nu e nevoie

Parerea mea este sa stai linistita Mimi pentru ca te descurci ok si cu certificatele de nastere vechi. Noi avem tot de-alea si singura data cand ne-au fost cerute a fost la aplicarea pentru Social Security si nici macar n-au vrut traducerea ci varianta romana, originalul, ca sa confrunte data nasterii. Ce au inteles....nu pot spune ca ma intrebau pe mine unde si ce scrie acolo. Dar au fost ok, n-au fost probleme.
Gianina
__________________
Speranta nu moare niciodata...
Reply With Quote
  #3  
Old 05-09-2004, 01:28 AM
Mihaella Mihaella is offline
Forumar fidel
Loterist informat
 
Join Date: Jul 2003
Location: Chicago
Posts: 242
Default

Singura data despre care imi pot aminti ca ni s-au cerut si noua certificatele de nastere este tot la aplicatia pentru Social Security. Pe urma le-am pus bine si n-am mai avut nevoie. Dupa ce iti daci ID sau Driver License, cu alea te prezinti peste tot.
__________________
Ma-nclin si pun in balanta,
Ce-i sfant cu ce-i efemer...

(Pasarea Colibri)
Reply With Quote
  #4  
Old 05-09-2004, 08:31 AM
MiMi MiMi is offline
Membru
Invatzacel
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 80
Default Multumesc

Va multumesc, m-ati mai scutit de niste contacte inutile cu administratia din diverse orase ale tarii

MiMi
__________________
It\'s nice to be important, but it\'s more important to be nice!
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Despre Cisco Cezar Informatica 1 12-17-2004 09:47 AM
certificate de nastere apostu dan Interviul 5 11-13-2004 07:09 PM
DV-2005 INFORMATIE OFICIALA AMBASADA AMERICII BUCURESTI Borsan Cristian Articole de la Pagina Loteristilor 0 08-26-2003 06:48 PM


All times are GMT +2. The time now is 05:08 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.6.4
Copyright ©2000 - 2007, Jelsoft Enterprises Ltd.
Loteria Vizelor DV 2007 DV 2008 :: Pagina Loteristilor
Firefox 2